Звернення №61

Статус: Надано інформацію Відповідальний: Розробник сайту
Від кого: Фізична особа
Дата реєстрації: 14 липня 2016 р. 13:23
Питання: Маю питання до фахівців у сфері оподаткування
Текст звернення: Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, может ли ФОП 2 группа единый налог работать наемным работником не по  своему КВЕДу на другом предприятии, нужно ли будет менять единый налог на общий?Какой налог будет с этого дохода и как его показывать налоговой, не считая записи в книги доходов?

зміна відповідальної особи
Катуліна Олена Сергіївна  →  Розробник сайту  14 липня 2016 р. 13:23

зареєстровано


зміна статуса
Прохорець Людмила Іллівна  → Розглядається  14 липня 2016 р. 13:32

Ваше звернення розглядається



повідомлення
Прохорець Людмила Іллівна  25 липня 2016 р. 09:27

Розглянувши звернення, що надійшло до консультаційного центру модулю «Віртуальний бізнес - інкубатор» порталу «Криворізький ресурсний центр», повідомляємо наступне.Відповідно до ст.42 Господарського Кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.Фізична особа, зареєстрована як підприємець, без створення юридичної особи, виконує роботи, надає послуги своїм замовникам у рамках свого статусу підприємця виключно на основі цивільно-правових договорів (залучаючи чи не залучаючи для цього найманих працівників). Але статус громадянина, як підприємця, не перешкоджає тому, аби цей же громадянин, як працівник, уклав трудовий договір з іншим роботодавцем. Статус громадянина, як підприємця, без створення юридичної особи ніяк не впливає на обсяг його обов’язків і прав як працівника за основним місцем роботи і за місцем роботи за сумісництвом. Тобто, Ви маєте право перебувати у трудових відносинах з іншим підприємством.

            Згідно зі ст.14.1.180 Податкового Кодексу України (надалі - Кодекс) податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV Кодексу

            Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету здійснюється відповідно до ст.168, відповідно до якої податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу. Ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

            За більш детальною інформацією, Вам, як суб’єкту господарювання, що перебуває на обліку платника податків у Криворізькій  північній ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області необхідно звернутися  до Центру обслуговування платників  зазначеної фіскальної служби:

- адреса:50031, м.Кривий Ріг, вул.Січеславська, 4 (попередня назва – Кремлівська)

- контакти: тел.: (0564) 66-00-95

- звітність, електронні договори : (0564) 66-37-41

- електронна адреса податкової інспекції : dpi483@ukr.net

- електронна адреса для запитів на публічну інформацію: dn.publik483@sfs.gov.ua

- електронна адреса для звернень громадян : dp.zvern483@sfs.gov.ua

- графік роботи: - понеділок, вівторок, середа, четвер - з 9.00 до 18.00 год.; п’ятниця – з 9.00 до 16.45 год.;  перерва – 13.00 до 13.45 год. субота - з 9.00 до 13.00 год.; неділя - вихідний.



зміна статуса
Прохорець Людмила Іллівна  → Надано інформацію  25 липня 2016 р. 09:27