Блог

Дає можливість підприємцям спілкуватися, обмінюватися думками, порадами щодо ведення бізнесу, дії Віртуального бізнес - інкубатора. Направленість блогу носить діловий характер, публікація матеріалів може містити як пропозиції так і проблеми, пов’язані із започаткуванням та веденням бізнесу. Пропонується автору блогу професійно та компетентно висвітлювати питання, коментувати їх.


Всього публікацій: 75


Вимоги щодо розміщення пересувних тимчасових споруд на об’єктах комунальної власності під час проведення сезонних ярмарків

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів», Постанов Кабінету Міністрів від 30 березня 1994 року №198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і  утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», 10 жовтня 2001 року №1306 «Про Правила дорожнього руху», Наказів Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року №244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року №369 «Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібно...


Автор: prog10, публікація:19 березня 2018 р.
переглянути »


Грант для ВПО

За підтримки ЕС, МОМ спільно з ГО "Фонд "Професійний розвиток" продовжує набір учасників в проект підтримки працевлаштування ВПО та колишніх учасників бойових дій.НАБІР ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ЗА НАПРЯМКОМ«Мікропідприємництво»ДО УЧАСТІ У ПРОЕКТІ ЗАПРОШУЮТЬСЯ:Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей та Криму, віком 18 – 60 років;Проект буде реалізовано у Дніпропетровській області.Розмір гранту: до 2150 EUR.У РАМКАХ ПРОЕКТУ ЗАПЛАНОВАНО:-Дводенний тренінг із мікропідприємництва; -Індивідуальні консультації.До захисту бізнес-планів будуть допущені лише учасники, які були присутні протягом усього дводенного тренінгу. Кожен учасник має представити свою заявку особисто.ЯК ДОЛУЧТСЬ ДО ПРОЕКТУ:1. Зателефонувати представнику громадської орга...


Автор: Yana-Ka, публікація:21 серпня 2017 р.
переглянути »


Хто відповідає за дотримання норм у сфері пожежної безпеки на орендованому об'єкті?

Про необхідність визначення прав та обов’язків орендаря та орендодавця щодо забезпечення пожежної безпеки та відповідальності за порушення встановлених вимог наголошується і в нових Правилах пожежної безпеки в Україні, затверджених наприкінці 2014 року. По тексту також зазначається, що суб’єктом, відповідальним за дотримання правил пожежної безпеки, є власник або орендар. Отже, якщо ви хочете орендувати приміщення та укладаєте відповідний договір оренди з власником,  приділіть достатньо уваги вивченню його положень. Слід пам’ятати, що договір – це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків, і якщо в ньому буде зазначено, що обов’язки щодо дотримання правил пожежної без...


Автор: prog10, публікація:28 березня 2016 р.
переглянути »


Як штрафують підприємців за відсутність обліку доходів і витрат?


            Листом ДФС від 23.10.2014 № 5554/6/99-99-17-01-02-16 податківці роз’яснили, що відсутність обліку доходів і витрат у фізичних осіб підприємців є триваючим правопорушенням, яке припиняється при виявленні такого факту за результатами проведеної перевірки.

            Стягнення за триваюче адміністративне правопорушення може бути накладене у термін не пізніше ніж через два місяці з дня його виявлення. Тобто з дати складання і підписання акта перевірки.

Стягнення за разове адміністративне правопорушення може бути накладене не пізніше ніж через два місяці з дня вчинення такого правопорушення.


Автор: prog10, публікація:16 червня 2015 р.
переглянути »


Підприємець надає в оренду нерухомість, площа якої збільшилася в процесі реконструкції. Як слід переоформити договір на надання її в оренду, якщо підприємець захоче здавати її від імені фізичної особи-укладати новий чи робити додаткову угоду?


        Якщо в процесі реконструкції збільшилася площа нерухомості, це буде вже не той об’єкт, який раніше надавався в оренду. У договорі оренди істотною умовою є об’єкт оренди, тому зазначається його площа, розташування та стан на момент передання в користування. Отже, у цьому випадку доведеться укласти з орендарем новий договір.

       Якщо об’єкт оренди не змінюється, можна просто оформити заміну сторони в договорі оренди шляхом підписання додаткової угоди, відповідно до якої фізична особа-підприємець замінюється на фізичну особу. У цій угоді доцільно зазначити зміну розміру орендної плати, порядку оподаткування доходу орендодавця (орендар - суб’єкт повинен утримувати податок із суми орендної плати) та платіжних реквізитів (у разі потреби).


Автор: prog10, публікація:30 квітня 2015 р.
переглянути »


Чи можуть два підприємці на єдиному податку (дві сестри) працювати в одному приміщенні (ательє) без договору оренди? Приміщення належить їхньому батькові (не підприємець).


       Договір оренди нерухомості найчастіще заміняють договором позички  з метою мінімізації орендних платежів. У цьому випадку можна розглянути варіант, коли батько як фізособа передає за договором позички приміщення або двом донькам у певних пропорціях, або одній доньці повністю, а вона у свою чергу  може "внести" це приміщення до спільної із сестрою діяльності. Важливо, щоб договори позички укладалися між батьком та доньками в статусі фізичних осіб - тоді менше буде претензій із боку податкових органів.          


Автор: prog10, публікація:29 квітня 2015 р.
переглянути »


Ми з чоловіком - стоматологи, обидва підприємці. У нас є кабінет, де ми працюємо позмінно, іноді з нами працює третій фахівець. Як правильно оформити використання цього приміщення, якщо воно оформлене на чоловіка?


У цьому випадку зручним варіантом може бути оренда робочого місця - стоматологічного крісла з обладнанням, при якій можна встановити позмінний графік його використання для третього фахівця (але він теж має бути підприємцем). Якщо ви з чоловіком у щлюбі, можете укласти між собою договір про спільне використання сімейного майна на підставі ст.64 СКУ, щоб ви могли користуватися кабінетом безоплатно.


Автор: prog10, публікація:29 квітня 2015 р.
переглянути »


Чи може ФО, яка досягла 16 років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, бути зареєстрована ФОП?


Повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю. За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець.

У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки (ч.4 ст.35 ЦКУ).


Автор: prog10, публікація:12 березня 2015 р.
переглянути »


Як визначається дата виникнення права на податковий кредит платника ПДВ?

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 розділу V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;- дата отримання платником податку товарів/послуг.Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податк...


Автор: prog10, публікація:12 березня 2015 р.
переглянути »


Коли „спрощенцю” придбати касовий апарат?


Згідно із Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що є платниками єдиного податку третьої групи — з 1 липня 2015 року.

З 1 січня 2016 року РРО обов’язково застосовуватимуть фізичні особи-підприємці, що є платниками єдиного податку другої групи.

Не поширюються вказані норми на спрощенців, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі, через засоби пересувної мережі


Автор: prog10, публікація:2 лютого 2015 р.
переглянути »


Як платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності?


ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що податковий компроміс це - звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств і ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням встановлених ПКУ строків давності.

Для цього платникові податків необхідно подати уточнюючий розрахунок, в якому визначити суму завищення податкового кредиту по ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток.

Платнику податків необхідно сплатити 5% суми податку. Тобто, 95 % суми відповідного податку вважатимуться погашеними.

Контактні телефони: 


Автор: prog10, публікація:29 січня 2015 р.
переглянути »


Яких документів достатньо суб’єктам господарювання, що мають господарські відносини з фізособами — платниками єдиного податку

Відповідно до підпункту 165.1.36 Податкового кодексу України (ПК), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи — підприємця, із якого сплачується єдиний податок згідно зі спрощеною системою оподаткування відповідно до ПК.Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої–третьої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з главою 1 розділу XIV ПК (п. 297.1 ПК).Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповід...


Автор: prog10, публікація:23 січня 2015 р.
переглянути »


Як нараховувати роздрібний акциз з тютюнових виробів?

Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому ними акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.Водночас продаж суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п.14.1.106 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу). Відповідно за порушення цієї норми ст. 17 Закону України «Про державн...


Автор: prog10, публікація:23 січня 2015 р.
переглянути »


Чи сплачується ПДВ при здійсненні операції з продажу торговельної марки?


У разі придбання права на використання торговельної марки без одержання права власності на нього, роялті (грішми або цінними паперами) не обкладаються ПДВ. Торговельна марка обкладатиметься ПДВ у разі передачі у володіння або розпорядження чи власність, оскільки це вважатиметься операцією з постачання товарів і послуг, які знаходяться на митній території України (п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України).


Автор: prog10, публікація:9 грудня 2014 р.
переглянути »


Коли «спрощенці» звільняються від сплати ЄСВ?


Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємцями за найманих працівників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, здійснюється на загальних підставах згідно з чинним законодавством.

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, а також члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.


Автор: prog10, публікація:5 грудня 2014 р.
переглянути »


Яким чином здійснюється перевірка платника єдиного внеску?


Відповідно до п. 2 частини 1 ст. 13 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями документальні та камеральні перевірки проводяться у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Згідно з п. 1 розділу ІV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 458, процедури щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску у зв’язку з припиненням платника єдиного внеску органом доходів і зборів розпочинаються та проводяться в разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):


Автор: prog10, публікація:5 грудня 2014 р.
переглянути »


Як знятися з обліку у контролюючих органах суб’єктам господарювання, у яких місцезнаходження/місце проживання — територія ВЕЗ «Крим»?


Відповідно до пункту 3.1 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII, на території ВЕЗ «Крим» діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб.


Автор: prog10, публікація:18 листопада 2014 р.
переглянути »


В яких випадках роботодавець може отримати компенсацію єдиного соціального внеску?


Суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних строком не менше ніж на два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, а саме: у переробній промисловості, будівництві, оптовій та роздрібной торгівлі, надання побутових послуг. Центром зайнятості щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Перелік пріоритетних видів економічної діяльності встановлюється Кабінетом Міністрів України.


Автор: prog10, публікація:14 листопада 2014 р.
переглянути »


Щодо уникнення подвійного нарахування ЄВ


У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої - шостої груп є календарний квартал.

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.


Автор: prog10, публікація:14 листопада 2014 р.
переглянути »


Чи повинен платник податків повідомляти органи ДФС про отримання або знищення печатки?


Відповідно до п.4 ст.62 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

Особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання визначаються ст.128 Господарського кодексу, яка не містить вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання. Тобто фізичні особи-підприємці рішення про отримання печатки приймають самостійно в залежності від специфіки діяльності.

Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти органи ДФС про отримання або знищення печатки.


Автор: prog10, публікація:23 жовтня 2014 р.
переглянути »


Чи передбачено компенсацію роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою ЄВ у зв’язку із створенням нового місця?


Компенсацію роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄВ) у зв’язку із створенням нового робочого місця, передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 153 «Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».     

Дія даного Порядку поширюється на роботодавців (суб’єктів господарювання), які починаючи:


Автор: prog10, публікація:16 жовтня 2014 р.
переглянути »


Чи мають право працівники контролюючих органів під час проведення планової (позапланової) перевірки місця проведення розрахунків оглядати особисті речі працівника підприємства?


Відповідно до статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР, місце проведення розрахунків — це місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.


Автор: prog10, публікація:14 жовтня 2014 р.
переглянути »


Чи має право фізична особа – підприємець відмовитися від допуску до перевірки посадових осіб контролюючих органів?


Посадові особи контролюючих органів мають право розпочати перевірку за умови пред’явлення або надсилання таких документів:

  • направлення про проведення такої перевірки;
  • копії наказу про проведення перевірки;
  • службового посвідчення осіб, зазначених у направленні на проведення перевірки.

Непред’явлення, не надсилання цих документів або пред’явлення зазначених документів, оформлених з порушенням вимог, установлених Податковим кодексом України, є підставою для недопущення посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної планової перевірки.

Відмовитися від допуску до перевірки на інших підставах фізичні особи – підприємці не мають права.


Автор: prog10, публікація:14 жовтня 2014 р.
переглянути »


Які товари належать до підакцизних груп товарів


До підакцизних товарів належать:

  • спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;
  • тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
  • нафтопродукти, скраплений газ;
  • автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли.

Перелік підакцизних товарів визначено п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України.

При цьому, платниками акцизного податку є:


Автор: prog10, публікація:9 жовтня 2014 р.
переглянути »


Чи зобов’язані СГ при продажу у кіосках газет, журналів листівок, конвертів, знаків поштової оплати застосовувати РРО?


Відповідно до п.10 ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.


Автор: prog10, публікація:10 червня 2014 р.
переглянути »


Чи звільняється від обов’язку подавати податкову звітність суб’єкт, який призупиняє на певний період ведення своєї діяльності?


Якщо платник податків вирішив на певний період призупинити ведення своєї господарської діяльності, то податкову звітність він все рівно повинен подавати. Тобто, платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України звітний період (далі – ПКУ) подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.Таким чином звітність подається до контролюючого органу, в якому платник перебуває на обліку до моменту ліквідації платника податку. Подання податкової декларації визначено ст.49 ПКУ.


Автор: prog10, публікація:29 травня 2014 р.
переглянути »


Чи є базою нарахування ЄВ сума підйомної допомоги, що виплачується при переїзді на нове місце служби військовослужбовцям, які проходять військову службу, за контрактом, а також тим, які перебувають на кадровій військовій службі?


Відповідно до абзацу сьомого п. 1 та п. 9 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є роботодавці, зокрема військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, - для осіб, зазначених у пунктах 11, 12 цієї частини; військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби), особи рядового і начальницького складу.


Автор: prog10, публікація:14 травня 2014 р.
переглянути »


Що є базою нарахування ЄВ для військових частин при виплаті грошового забезпечення особам, які проходять строкову військову службу?


Відповідно до абз. сьомого п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є роботодавці – підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, – для осіб, зазначених у пунктах 9 – 14 цієї частини.

 


Автор: prog10, публікація:14 травня 2014 р.
переглянути »


Яким чином помилково сплачені суми ЄВ можливо повернути або зарахувати в рахунок майбутніх платежів ЄВ?


Відповідно до п. 4 Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 450 (далі – Порядок № 450), повернення коштів здійснюється у випадках:

надміру або помилково сплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), безпідставно стягнених сум ЄВ та/або застосованих фінансових санкцій або інших коштів (далі – кошти) на відповідний рахунок органу доходів і зборів, відкритий в органі Казначейства за балансовим рахунком 3719;


Автор: prog10, публікація:14 травня 2014 р.
переглянути »


Чи може інша ЮО.ФОП або ФО сплатити грошове зобов’язання по ЄВ за інших осіб?


Відповідно до частини 4 ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Платник ЄВ зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 частини 2 ст. 6 Закону № 2464).


Автор: prog10, публікація:14 травня 2014 р.
переглянути »


Написати публікацію

Для того, щоб написати публікацію потрібно зареєструватися на сайті