Блог

Дає можливість підприємцям спілкуватися, обмінюватися думками, порадами щодо ведення бізнесу, дії Віртуального бізнес - інкубатора. Направленість блогу носить діловий характер, публікація матеріалів може містити як пропозиції так і проблеми, пов’язані із започаткуванням та веденням бізнесу. Пропонується автору блогу професійно та компетентно висвітлювати питання, коментувати їх.


Всього публікацій: 89


До відома платників податків, що використовують найману працю!


Державною податковою службою України спільно з Держпраці проводиться низка спільних заходів, як інформаційних, так і контрольних для детінізації трудових відносин.

На сьогодні є позитивна динаміка зі збільшення кількості працевлаштованих належним чином працівників.

Адже тільки з 30 червня по 6 липня цього року платниками податків подано повідомлення до органів ДПС про працевлаштування 158,5 тис. працівників, що в середньому становить 22,6 тис. за день.

Для порівняння: за попередній місяць середньоденна чисельність працевлаштованих працівників становила 11,6 тисяч. Тож маємо збільшення кількості оформлень належним чином працівників майже у два рази.


Автор: prog09, публікація:16 липня 2021 р.
переглянути »


16 липня - новий етап втілення норм мовного закону


З 16 липня 2021 року розпочнеться новий етап втілення норм Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який забезпечить збільшення присутності державної мови в публічному просторі та зміцнить її статус як державної. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Це є однією із важливих новацій закону про державну мову. Адже сьогодні деякі популярні концерти, гумористичні та розважальні шоу, відеоверсії яких демонструються в ефірах провідних телеканалів, на жаль, майже повністю проводяться російською мовою”, — зазначив Уповноважений.


Автор: prog09, публікація:16 липня 2021 р.
переглянути »


Послуги для тих, хто планує запустити стартап


Маєте бізнес-ідею та не знаєте, як її правильно оформити?

Гід з державних послуг підкаже, якими послугами можна скористатися, щоб запустити стартап. Дивіться добірку:

Реєстрація ФОП

Реєстрація авторського права на твір

Патент на винахід і корисну модель


Автор: prog09, публікація:16 липня 2021 р.
переглянути »


Як виправити технічну помилку в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань?


Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон) у статті 1 визначено, що:

- Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) - єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.

- технічна помилка - описка, друкарська, граматична, арифметична помилка, допущена державним реєстратором під час проведення ним реєстраційних дій.

- заявник письмово в паперовій або електронній формі повідомляє про це суб’єкта державної реєстрації;


Автор: prog09, публікація:11 лютого 2021 р.
переглянути »


Підводні камені дистанційної роботи: які правила запровадила Верховна Рада


Працівники будуть працювати дистанційно та вдома за новими правилами, а також нести повну матеріальну відповідальність.

Верховна рада у другому читанні ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу» (законопроект № 4051 від 04.09.2020).

У першому читанні законопроект мав іншу назву «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи». До другого читання змінилася як назва, так і текст законопроекту.


Автор: prog09, публікація:11 лютого 2021 р.
переглянути »


Щодо незастосування штрафних санкцій за порушення законодавства з єдиного внеску


Пунктом 9 прим. 11.1 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) встановлено, що тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону №2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19):

- несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом №2464, до контролюючих органів.


Автор: prog09, публікація:2 лютого 2021 р.
переглянути »


Мінцифри запускає інструмент, що допоможе бізнесу перевірити рівень захисту персональних даних


Мінцифри спільно з партнерами розробили інструмент (toolkit), який допоможе бізнес-спільноті освоїти основи українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері захисту персональних даних.

Що це?

Toolkit — це тест, який перевірить, наскільки ваша компанія дотримується вимог законодавства про персональні дані під час роботи з клієнтами.

Кому знадобиться?

Інструмент стане у пригоді власникам бізнесу та топ-менеджерам, а також юридичним радникам компаній, чия діяльність полягає в моніторингу дотримання стандартів у сфері захисту персональних даних.


Автор: prog09, публікація:1 лютого 2021 р.
переглянути »


З'явилися форми реєстраційних документів для платників єдиного податку


Для того, щоб:

- перейти на єдиний податок,

- відмовитись від єдиного податку,

- змінити ставку податку,

- групу єдиного податку,


Автор: prog09, публікація:1 лютого 2021 р.
переглянути »


Припинення діяльності підприємцем: подання звітності


Фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, у строки, встановлені для місячного податкового періоду (п. 177.11 ст. 177 ПКУ).

Отже, подавати ліквідаційну податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно протягом 20 календарних днів після закінчення місяця, у якому відбулося таке припинення.


Автор: prog09, публікація:26 січня 2021 р.
переглянути »


Мінекономіки впроваджує експеримент з безкоштовного навчання безробітних для IT-сфери


Мінекономіки спільно з Мінцифрою та Державним центром зайнятості започатковують експеримент професійного навчання безробітних інформаційним технологіям. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 20 січня, на черговому засіданні.

Першим містом визначено Київ, але при успішному завершенні експерименту, планується його розширити й на інші міста України.

Учасниками експерименту є роботодавці з IT-бізнесу, профільні суб’єкти освітньої діяльності та зареєстровані безробітні.


Автор: prog09, публікація:26 січня 2021 р.
переглянути »


Об’єднана звітність із ПДФО та ЄСВ вперше подається за І квартал 2021 року


Нказом Міністерства фінансів України від 15 грудня 2020 року № 773 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» (далі – Наказ № 773) у  новій редакції викладено податковий розрахунок за ф. № 1ДФ (далі – Розрахунок).

Оновлена форма отримала назву «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» та фактично включила до свого складу таблиці Звіту з ЄСВ.

Розрахунок складається із:

– заголовної частини;


Автор: prog09, публікація:26 січня 2021 р.
переглянути »


Декларування 2021. Репетиторські послуги підлягають оподаткуванню


Громадяни, які не зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності, але у 2020 році надавали репетиторські послуги, а саме: готували дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчали з будь-яких предметів тощо зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати отримані доходи.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України дохід від надання репетиторських послуг підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором у розмірі 1,5%.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати  до 01 травня 2021 року. Сплатити суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору необхідно до 01 серпня 2021 року.


Автор: prog09, публікація:26 січня 2021 р.
переглянути »


Особливості застосування окремих норм Закону України від 04 листопада 2020 року № 962-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій»


Визначено перелік суб’єктів господарювання у сфері готельного бізнесу та переліку послуг, до операцій з постачання яких запроваджується застосування зниженої ставки ПДВ у розмірі 7 відсотків.

Законом № 962 встановлено обмеження щодо кола засобів тимчасового розміщування, оскільки знижена ставка ПДВ у розмірі 7 відсотків може застосовуватися лише готелями і подібними засобами тимчасового розміщування, діяльність яких відноситься до класу 55.10 групи 55 КВЕД ДК 009:2010.

Суб’єктам господарювання, які надають послуги з тимчасового розміщування (проживання), з метою визначення правомірності застосування зниженої ставки ПДВ у розмірі 7 відсотків до операцій з постачання таких послуг слід керуватися:


Автор: prog09, публікація:26 січня 2021 р.
переглянути »


Бизнес с высокой прибылью: аренда квадракоптеров


Самый прибыльный бизнес

Если вы уже встречали в интернете информацию о том, что дроны можно использовать для реализации собственного бизнеса, то в этой статье мы опишем виды заработка.

В статье собрана информация, которую можно применить как сейчас, так и в будущем, но в более продуманном, промышленном варианте. Конечно, часть идей невозможна в реализации сегодня, но представить, начать конструировать бизнес-модель можно уже сейчас.

Квадрокоптеры используют в сфере фото - и видеосъемки. Свадьбы, реклама, спортивные мероприятия, обзор новых жилых комплексов – это нынешняя сфера применения дронов. Но давайте заглянем в будущее.


Автор: Rudolff2019, публікація:6 листопада 2019 р.
бизнес переглянути »


Вимоги щодо розміщення пересувних тимчасових споруд на об’єктах комунальної власності під час проведення сезонних ярмарків

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів», Постанов Кабінету Міністрів від 30 березня 1994 року №198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і  утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», 10 жовтня 2001 року №1306 «Про Правила дорожнього руху», Наказів Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року №244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року №369 «Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібно...


Автор: prog10, публікація:19 березня 2018 р.
переглянути »


Грант для ВПО

За підтримки ЕС, МОМ спільно з ГО "Фонд "Професійний розвиток" продовжує набір учасників в проект підтримки працевлаштування ВПО та колишніх учасників бойових дій.НАБІР ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ЗА НАПРЯМКОМ«Мікропідприємництво»ДО УЧАСТІ У ПРОЕКТІ ЗАПРОШУЮТЬСЯ:Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей та Криму, віком 18 – 60 років;Проект буде реалізовано у Дніпропетровській області.Розмір гранту: до 2150 EUR.У РАМКАХ ПРОЕКТУ ЗАПЛАНОВАНО:-Дводенний тренінг із мікропідприємництва; -Індивідуальні консультації.До захисту бізнес-планів будуть допущені лише учасники, які були присутні протягом усього дводенного тренінгу. Кожен учасник має представити свою заявку особисто.ЯК ДОЛУЧТСЬ ДО ПРОЕКТУ:1. Зателефонувати представнику громадської орга...


Автор: Yana-Ka, публікація:21 серпня 2017 р.
переглянути »


Хто відповідає за дотримання норм у сфері пожежної безпеки на орендованому об'єкті?

Про необхідність визначення прав та обов’язків орендаря та орендодавця щодо забезпечення пожежної безпеки та відповідальності за порушення встановлених вимог наголошується і в нових Правилах пожежної безпеки в Україні, затверджених наприкінці 2014 року. По тексту також зазначається, що суб’єктом, відповідальним за дотримання правил пожежної безпеки, є власник або орендар. Отже, якщо ви хочете орендувати приміщення та укладаєте відповідний договір оренди з власником,  приділіть достатньо уваги вивченню його положень. Слід пам’ятати, що договір – це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків, і якщо в ньому буде зазначено, що обов’язки щодо дотримання правил пожежної без...


Автор: prog10, публікація:28 березня 2016 р.
переглянути »


Як штрафують підприємців за відсутність обліку доходів і витрат?


            Листом ДФС від 23.10.2014 № 5554/6/99-99-17-01-02-16 податківці роз’яснили, що відсутність обліку доходів і витрат у фізичних осіб підприємців є триваючим правопорушенням, яке припиняється при виявленні такого факту за результатами проведеної перевірки.

            Стягнення за триваюче адміністративне правопорушення може бути накладене у термін не пізніше ніж через два місяці з дня його виявлення. Тобто з дати складання і підписання акта перевірки.

Стягнення за разове адміністративне правопорушення може бути накладене не пізніше ніж через два місяці з дня вчинення такого правопорушення.


Автор: prog10, публікація:16 червня 2015 р.
переглянути »


Підприємець надає в оренду нерухомість, площа якої збільшилася в процесі реконструкції. Як слід переоформити договір на надання її в оренду, якщо підприємець захоче здавати її від імені фізичної особи-укладати новий чи робити додаткову угоду?


        Якщо в процесі реконструкції збільшилася площа нерухомості, це буде вже не той об’єкт, який раніше надавався в оренду. У договорі оренди істотною умовою є об’єкт оренди, тому зазначається його площа, розташування та стан на момент передання в користування. Отже, у цьому випадку доведеться укласти з орендарем новий договір.

       Якщо об’єкт оренди не змінюється, можна просто оформити заміну сторони в договорі оренди шляхом підписання додаткової угоди, відповідно до якої фізична особа-підприємець замінюється на фізичну особу. У цій угоді доцільно зазначити зміну розміру орендної плати, порядку оподаткування доходу орендодавця (орендар - суб’єкт повинен утримувати податок із суми орендної плати) та платіжних реквізитів (у разі потреби).


Автор: prog10, публікація:30 квітня 2015 р.
переглянути »


Чи можуть два підприємці на єдиному податку (дві сестри) працювати в одному приміщенні (ательє) без договору оренди? Приміщення належить їхньому батькові (не підприємець).


       Договір оренди нерухомості найчастіще заміняють договором позички  з метою мінімізації орендних платежів. У цьому випадку можна розглянути варіант, коли батько як фізособа передає за договором позички приміщення або двом донькам у певних пропорціях, або одній доньці повністю, а вона у свою чергу  може "внести" це приміщення до спільної із сестрою діяльності. Важливо, щоб договори позички укладалися між батьком та доньками в статусі фізичних осіб - тоді менше буде претензій із боку податкових органів.          


Автор: prog10, публікація:29 квітня 2015 р.
переглянути »


Ми з чоловіком - стоматологи, обидва підприємці. У нас є кабінет, де ми працюємо позмінно, іноді з нами працює третій фахівець. Як правильно оформити використання цього приміщення, якщо воно оформлене на чоловіка?


У цьому випадку зручним варіантом може бути оренда робочого місця - стоматологічного крісла з обладнанням, при якій можна встановити позмінний графік його використання для третього фахівця (але він теж має бути підприємцем). Якщо ви з чоловіком у щлюбі, можете укласти між собою договір про спільне використання сімейного майна на підставі ст.64 СКУ, щоб ви могли користуватися кабінетом безоплатно.


Автор: prog10, публікація:29 квітня 2015 р.
переглянути »


Чи може ФО, яка досягла 16 років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, бути зареєстрована ФОП?


Повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю. За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець.

У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки (ч.4 ст.35 ЦКУ).


Автор: prog10, публікація:12 березня 2015 р.
переглянути »


Як визначається дата виникнення права на податковий кредит платника ПДВ?

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 розділу V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;- дата отримання платником податку товарів/послуг.Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податк...


Автор: prog10, публікація:12 березня 2015 р.
переглянути »


Коли „спрощенцю” придбати касовий апарат?


Згідно із Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що є платниками єдиного податку третьої групи — з 1 липня 2015 року.

З 1 січня 2016 року РРО обов’язково застосовуватимуть фізичні особи-підприємці, що є платниками єдиного податку другої групи.

Не поширюються вказані норми на спрощенців, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі, через засоби пересувної мережі


Автор: prog10, публікація:2 лютого 2015 р.
переглянути »


Як платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності?


ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що податковий компроміс це - звільнення від юридичної відповідальності платників податків за заниження податкових зобов'язань по податку на прибуток підприємств і ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням встановлених ПКУ строків давності.

Для цього платникові податків необхідно подати уточнюючий розрахунок, в якому визначити суму завищення податкового кредиту по ПДВ або суму завищення витрат з податку на прибуток.

Платнику податків необхідно сплатити 5% суми податку. Тобто, 95 % суми відповідного податку вважатимуться погашеними.

Контактні телефони: 


Автор: prog10, публікація:29 січня 2015 р.
переглянути »


Яких документів достатньо суб’єктам господарювання, що мають господарські відносини з фізособами — платниками єдиного податку

Відповідно до підпункту 165.1.36 Податкового кодексу України (ПК), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи — підприємця, із якого сплачується єдиний податок згідно зі спрощеною системою оподаткування відповідно до ПК.Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої–третьої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з главою 1 розділу XIV ПК (п. 297.1 ПК).Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповід...


Автор: prog10, публікація:23 січня 2015 р.
переглянути »


Як нараховувати роздрібний акциз з тютюнових виробів?

Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому ними акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.Водночас продаж суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п.14.1.106 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу). Відповідно за порушення цієї норми ст. 17 Закону України «Про державн...


Автор: prog10, публікація:23 січня 2015 р.
переглянути »


Чи сплачується ПДВ при здійсненні операції з продажу торговельної марки?


У разі придбання права на використання торговельної марки без одержання права власності на нього, роялті (грішми або цінними паперами) не обкладаються ПДВ. Торговельна марка обкладатиметься ПДВ у разі передачі у володіння або розпорядження чи власність, оскільки це вважатиметься операцією з постачання товарів і послуг, які знаходяться на митній території України (п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України).


Автор: prog10, публікація:9 грудня 2014 р.
переглянути »


Коли «спрощенці» звільняються від сплати ЄСВ?


Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємцями за найманих працівників, у тому числі інвалідів або пенсіонерів за віком, здійснюється на загальних підставах згідно з чинним законодавством.

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, а також члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.


Автор: prog10, публікація:5 грудня 2014 р.
переглянути »


Яким чином здійснюється перевірка платника єдиного внеску?


Відповідно до п. 2 частини 1 ст. 13 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями документальні та камеральні перевірки проводяться у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Згідно з п. 1 розділу ІV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 458, процедури щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску у зв’язку з припиненням платника єдиного внеску органом доходів і зборів розпочинаються та проводяться в разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):


Автор: prog10, публікація:5 грудня 2014 р.
переглянути »


Написати публікацію

Для того, щоб написати публікацію потрібно зареєструватися на сайті