Блог

Дає можливість підприємцям спілкуватися, обмінюватися думками, порадами щодо ведення бізнесу, дії Віртуального бізнес - інкубатора. Направленість блогу носить діловий характер, публікація матеріалів може містити як пропозиції так і проблеми, пов’язані із започаткуванням та веденням бізнесу. Пропонується автору блогу професійно та компетентно висвітлювати питання, коментувати їх.


Всього публікацій: 75


Яка процедура звернення до Вашого ресурсу?


Доброго дня!

Будь ласка підскажіть, як подати офіціальний запит на Вашому сайті?
З повагою, Валерій Удовенко
голова ради молодіжної громадської организіції
"Інститут інформаційного суспільста"

Автор: biz_323, публікація:15 серпня 2013 р.
запит офіційний подати звернення молодіжна громадська організація переглянути »


Які дані фізична особа – підприємець повинна зазначити у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування?


Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до територіального органу Міндоходів України відповідну заяву. У заяві зазначаються такі обов’язкові відомості:

– прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

– дані документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи – підприємця відповідно до закону;

– податкова адреса суб’єкта господарювання;

– місце провадження господарської діяльності;


Автор: prog10, публікація:15 серпня 2013 р.
переглянути »


Чи можна розцінювати надання розважальних послуг відпочиваючим (дитячі надувні гірки, басейни, батути, водяні кулі) як гастрольна діяльність, яка є забороненою для підприємців на спрощеній системі оподаткування?


В статті 291 Податкового кодексу зазначено, що не можуть бути платниками єдиного податку не тільки фізичні особи - підприємці, але і юридичні особи, які здійснюють діяльність з організації та проведення гастрольних заходів. Згідно Закону України ”Про гастрольні заходи в Україні” гастрольні заходи - це видовищні заходи (фестивалі, концерти, вистави, лекційно - концертні, розважальні програми, виступи пересувних циркових колективів, пересувні механізовані атракціони типу ”Луна - парк ” тощо).


Автор: prog10, публікація:7 серпня 2013 р.
переглянути »


Чи може територіальний орган Міндоходів нарахувати податкові зобов’язання по ПДФО, якщо фізичною особою не подано річну декларацію про майновий стан та доходи, а податковий агент подав розрахунок за ф. №1ДФ та зазначив суму нарахованого (сплаченого) доходу


У разі неподання платником податків в установлений термін податкової декларації про майновий стан і доходи (якщо таке подання є обов’язковим), контролюючий орган на підставі наявної податкової інформації за результатами документальної позапланової перевірки має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податку.

При цьому, у відповідності до п. 123.1 ст. 123 Кодексу до платника податків застосовується фінансова відповідальність (штраф у розмірі 25% або 50% суми донарахованого податкового зобов’язання) та до ст.164 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - адміністративна відповідальність.


Автор: prog10, публікація:1 серпня 2013 р.
переглянути »


Яку звітність крім податкової можливо підписувати безкоштовними ЕЦП?


На сьогоднішній день існує онлайн-сервіс, який надає клієнтам АЦСК ІДД можливість безкоштовно підписувати та подавати до контролюючих органів наступну електронну звітність:

– до органів Міндоходів – будь-які звіти, що імпортовані з інших програм або систем;

– до Пенсійного Фонду України – Відомості про осіб, які підлягали загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримували допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;


Автор: prog10, публікація:1 серпня 2013 р.
переглянути »


Чи має право громадянин знімати на фото-відео пристрої працівників контролюючих, правоохоронних органів під час виконання ними службових обов’язків?


За своєю природою проведення громадянами аудіо-, фото- та відео фіксації дій працівників контролюючих, правоохоронних органів є одержанням, збиранням і створенням інформації про діяльність органів державної влади, їх окремих посадових осіб при виконанні покладених на них обов’язків.

Але відеозйомка не повинна прямо заважати посадовій особі виконувати свої службові обов’язки.

Відповідно до статті 307 ЦК України фізична особа може бути знята на фото-, кіно, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, але не є обов’язковою, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.


Автор: prog10, публікація:1 серпня 2013 р.
переглянути »


Чи може підприємець використовувати під час здійснення виїзної торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами ліцензію з іншого місця торгівлі?


Відповідно до п.25 Тимчасового порядку видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженого постановою КМУ від 13.05.96 №493 зі змінами та доповненнями, місце торгівлі зазначається на лицьовому боці ліцензії.


Автор: prog10, публікація:15 липня 2013 р.
переглянути »


Якщо приватний підприємець - платник єдиного податку тимчасово призупиняє діяльність на час відпустки, то чи сплачується за цей час єдиний податок?


У разі надання підприємцем переваги єдиному податку слід врахувати, що тимчасове призупинення діяльності з будь-яких причин, включаючи лікарняні, відпустки, в межах звітного року не звільняє приватного підприємця від сплати єдиного податку. Таким чином, податок має сплачуватися до бюджету незалежно від того, чи здійснювалась у цьому періоді підприємницька діяльність чи ні.


Автор: prog10, публікація:4 липня 2013 р.
переглянути »


Я фізична особа – підприємець, чи обов’язково мені використовувати у своїй роботі штамп або печатку?


Питання щодо використання печатки або штампу при здійсненні незалежної професійної діяльності самозайнята особа вирішує особисто, в залежності від специфіки своєї діяльності.

Однак, є випадки коли чинне законодавство вимагає обов’язкового використання печаток. Зокрема, коли фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, використовує найману працю.

Укладання з громадянином трудового договору (контракту, угоди) на використання його праці зобов’язує самозайняту особу забезпечувати умови та охорону праці, її оплату, а також інші соціальні гарантії відповідно до чинного законодавства.


Автор: prog10, публікація:4 липня 2013 р.
переглянути »


З 01 липня 2013 року податківці будуть застосовувати штрафні санкції за неподання звітності в електронній формі. На теперішній час значна частина підприємців не має доступу до Інтернету.


 

З огляду на це, народними депутатами зареєстровано у Верховній Раді України два законопроекти (від 21.05.2013 №2087 та від30.05.2013 №2087а-1), які передбачають перенесення терміну застосування штрафних санкцій на рік ,тобто  на 01 липня 2014 року, до вирішення питання з придбання необхідних касових апаратів суб’єктами господарювання.


Автор: prog10, публікація:19 червня 2013 р.
переглянути »


Чи обов’язково всім підприємцям встановлювати в об’єктах торгівлі платіжні термінали? Які органи мають повноваження застосовувати штрафні санкції за їх відсутність?


Вимоги до суб'єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги) визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів».

Відповідно до статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» фізичні особи - підприємці при здійсненні продажу товарів (наданні послуг) не застосовують реєстратори розрахункових операцій і розрахункові книжки, за умови сплати єдиного податку.


Автор: prog10, публікація:19 червня 2013 р.
переглянути »


Що необхідно для виробництва продукції, яка не передбачена державними стандартами (ДСТУ)?


При плануванні виробництва нового виду продукції, необхідно звернутись до ДП «Криворізький   науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»  (ДП «Кривбасстардартментологія») у   відділ стандартизації для отримання проекту технічних умов (ТУ).  Потім отримати висновок санекспертизи на проект ТУ в Головному управлінні Держсанепідслужби у Дніпропетровській області. Всі ці документи знову надаються до ДП «Кривбасстардартментологія», яке затверджує ТУ, присвоює їм номер та передає на реєстрацію до ДП «Укрметртестстандарт». Після отримання ТУ в ДП «Кривбасстардартментологія» можна розпочинати виробництво продукції.


Автор: prog07, публікація:11 червня 2013 р.
переглянути »


Яка кількість видів господарської діяльності може бути зазначена у свідоцтві платника єдиного податку?


На підставі поданої фізичною особою-підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у свідоцтві платника єдиного податку, виданому фізичній особі-підприємцю – платнику єдиного податку першої або другої групи, повинні бути зазначені всі обрані фізичною особою-підприємцем види діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

Тобто Податковим кодексом України (ПК) не передбачено обмежень щодо кількості видів діяльності, які можуть бути зазначені у свідоцтві платника єдиного податку, яке видається фізичній особі-підприємцю – платнику єдиного податку першої або другої групи.

 


Автор: prog07, публікація:11 червня 2013 р.
переглянути »


Яку групу єдиного податку може обирати фізична особа-підприємець при наданні послуг?


Господарські відносини між суб’єктами господарювання регулюються Господарським кодексом України.

Між учасниками господарських відносин під час провадження господарської діяльності виникають майново-господарські або цивільно-правові зобов’язання, у наслідок яких зобов’язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь іншої сторони, а управнена сторона має право вимагати від зобов’язаної сторони виконання її обов’язку.

У разі якщо фізична особа-підприємець – платник єдиного податку в господарських відносинах з іншим суб’єктом господарювання (який не є платником єдиного податку) відповідно до умов договору або угоди виступає як споживач послуг, такий підприємець має обирати другу групу платників єдиного податку.


Автор: prog07, публікація:11 червня 2013 р.
переглянути »


Є можливість продавати овочі. Як встановити палатку? До кого звертатись?


         Всі  питання треба починати з  районного  виконкому. Спочатку отримуєш  попередня  погодження, що  територія на  якій  хочеш  розмістити  палатку, є  вільною землею. Якщо  територія вільна, починаєш  оформлення  по  «Особистому  сервітуту», але  же  через виконком  міської  ради (рішення  ради  від 28.12.2012 №1660 є на сайті  виконкому міської  ради).

        Одна  порада, розпочинай  процедуру як  мінімум за 3  місяці  до початку  сезону, бо  там  технічні  умови погоджуються, розроблюється паспорт прив’язки, рішення  приймається.

        До  речі, так ж процедура для  всіх сезонних  обєктів і  «літників» у тому  числі.  


Автор: prog07, публікація:11 червня 2013 р.
переглянути »






Написати публікацію

Для того, щоб написати публікацію потрібно зареєструватися на сайті