Чи можна розцінювати надання розважальних послуг відпочиваючим (дитячі надувні гірки, басейни, батути, водяні кулі) як гастрольна діяльність, яка є забороненою для підприємців на спрощеній системі оподаткування?

В статті 291 Податкового кодексу зазначено, що не можуть бути платниками єдиного податку не тільки фізичні особи - підприємці, але і юридичні особи, які здійснюють діяльність з організації та проведення гастрольних заходів. Згідно Закону України ”Про гастрольні заходи в Україні” гастрольні заходи - це видовищні заходи (фестивалі, концерти, вистави, лекційно - концертні, розважальні програми, виступи пересувних циркових колективів, пересувні механізовані атракціони типу ”Луна - парк ” тощо).

У 2006 році наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій № 110 були затверджені Правила будови й безпечної експлуатації атракціонної техніки, які чинні і сьогодні. Згідно пункту 2.1.5 даних Правил механізовані атракціони - це ті, у якому відвідувачі пересуваються завдяки різним видам енергії, за винятком енергії людини і сили тяжіння. А у пункті 2.1.6 визначено, що атракціон немеханізований - це атракціон, у якому відвідувачі пересуваються тільки завдяки енергії людини і сили тяжіння. Тобто, можна прийти до висновку що діяльність з надання зазначених Вами послуг не підпадає під заборону здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування при відповідності та дотриманні вимог, встановлених Податковим кодексом.

Автор: prog10, публікація:7 серпня 2013 р.




Написати публікацію

Для того, щоб написати публікацію потрібно зареєструватися на сайті