Чи є базою нарахування ЄВ сума підйомної допомоги, що виплачується при переїзді на нове місце служби військовослужбовцям, які проходять військову службу, за контрактом, а також тим, які перебувають на кадровій військовій службі?

Відповідно до абзацу сьомого п. 1 та п. 9 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є роботодавці, зокрема військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, - для осіб, зазначених у пунктах 11, 12 цієї частини; військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби), особи рядового і начальницького складу.

Абзацом другим п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 визначено, що об’єктом нарахування ЄВ для платників, зазначених в абз. 7 п. 1 частини 1 ст. 4 цього Закону, є сума грошового забезпечення.

Згідно з частиною шостою ст. 7 Закону № 2464 нарахування ЄВ за платників, зазначених у п. 9 частини 1 ст. 4 цього Закону, здійснюється платниками, зазначеними у п. 1 частини 1 ст. 4 цього Закону, за рахунок сум, на які ЄВ нарахований.Відповідно до ст. 9 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі – Закон № 2011) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

При переїзді військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, а також тих, хто перебуває на кадровій військовій службі, на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини їм виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відс. місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби (п. 1 частини 3 ст. 91 Закону № 2011).Складові грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу визначені постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Перелік додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, МВС, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів визначений у додатках 25 – 28 зазначеної постанови.

При цьому, суми, виплачені відповідно до п. 1 частини 3 ст. 91 Закону № 2011, до зазначеного переліку видів грошового забезпечення не відносяться.Отже, не є базою нарахування ЄВ сума підйомної допомоги, що виплачується при переїзді на нове місце служби військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, а також тим, хто перебуває на кадровій військовій службі.

Автор: prog10, публікація:14 травня 2014 р.




Написати публікацію

Для того, щоб написати публікацію потрібно зареєструватися на сайті