Як знятися з обліку у контролюючих органах суб’єктам господарювання, у яких місцезнаходження/місце проживання — територія ВЕЗ «Крим»?

Відповідно до пункту 3.1 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII, на території ВЕЗ «Крим» діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб.

Із метою забезпечення захисту прав та законних інтересів юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Мін’юстом видано наказ «Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь» від 23.07.2014 № 1197/5 (далі — Наказ № 1197).

Наказом № 1197 встановлено перелік реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України, державні реєстратори юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців яких проводять реєстраційні дії щодо юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь.

Дані про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи та фізичної особи — підприємця, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, контролюючі органи отримують від державних реєстраторів у порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Центрального контролюючого органу.

Процедури зняття з обліку платників податків визначені Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованим у Мін’юсті 29.12.2011 за № 1562/20300. Територіальні органи Міндоходів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя реорганізовано шляхом приєднання до Генічеської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області, згідно з Постановою Кабміну «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» від 06.08.2014 № 311.

Окрім цього, з інформацією щодо реєстраційних дій суб’єктів господарювання можна ознайомитися на сайті Державної реєстраційної служби України.

Автор: prog10, публікація:18 листопада 2014 р.
Написати публікацію

Для того, щоб написати публікацію потрібно зареєструватися на сайті