Чи можуть два підприємці на єдиному податку (дві сестри) працювати в одному приміщенні (ательє) без договору оренди? Приміщення належить їхньому батькові (не підприємець).

       Договір оренди нерухомості найчастіще заміняють договором позички  з метою мінімізації орендних платежів. У цьому випадку можна розглянути варіант, коли батько як фізособа передає за договором позички приміщення або двом донькам у певних пропорціях, або одній доньці повністю, а вона у свою чергу  може "внести" це приміщення до спільної із сестрою діяльності. Важливо, щоб договори позички укладалися між батьком та доньками в статусі фізичних осіб - тоді менше буде претензій із боку податкових органів.          

        Договір позички передбачає безоплатне тимчасове користування якою-небудь річчю (ст.827 ЦКУ), зокрема й нерухомістю. А будь-яке майно фізична особа  може використовувати в підприємницькій діяльності. Тому, отримане від батька за договором позички приміщення дочка може використовувати у своїй господарській діяльності, зокрема, укласти з сестрою договір про спільну діяльність щодо організації ательє, за яким її внеском буде приміщення, а внеском сестри, наприклад, - обладнання. За цим договором сестри будуть разом провадити спільну діяльність, але окремо враховувати доходи та сплачувати податки.

Автор: prog10, публікація:29 квітня 2015 р.




Написати публікацію

Для того, щоб написати публікацію потрібно зареєструватися на сайті