Умови виплати допомоги по частковому безробіттю пом’якшили

Дата публікації:22 квітня 2020 р.

Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 13.04.2020 р. № 553-IX набув чинності 18.04.2020 р.

Зокрема, серед бюджетних змін є й ті, що стосуються виплат із Фонду соцстрахування на випадок безробіття.

Уточнили порядок виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Її нададуть роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину. Замість умови про відсутність боргів по зарплаті та ЄСВ за останні 5 років, від роботодавців вимагатимуть сплати ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Для отримання допомоги по частковому безробіттю роботодавець звертається до територіального органу служби зайнятості за місцем реєстрації його як платника ЄСВ та подає необхідні документи.

Водночас прибрали обов’язок вказувати перелік заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим КМУ.

Розмір, порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, визначить КМУ.