Ринок праці на карантині: чим загрожує продовження обмежень

Дата публікації:5 травня 2020 р.

Протягом карантину зменшилася не тільки кількість вакансій. Резюме на сайтах з пошуку роботи також поменшало, хоча безробітних в Україні значно побільшало. Про що це свідчить, і чому уряду варто відслідковувати ці індикатори.

В умовах карантину уряду важливо мати індикатори, що фіксують зміни в економіці як реакцію на введені обмеження. На ринку праці таким індикатором може бути кількість вакансій та резюме на порталах з пошуку роботи.

Як відомо, карантин почався 12 березня, 18 березня були запроваджені транспортні обмеження, а 22 квітня карантин було продовжено до 11 травня.

Експерти VoxUkraine опрацювали тижневі дані щодо нових вакансій та резюме, розміщених на Work.ua за місяць до карантину і за місяць після його початку. З 1 квітня вони також почали збирати більш детальні щоденні дані.

Про що вони свідчать?

Як змінилась кількість вакансій та резюме на сайті work.ua

work.jpg

Протягом карантину спостерігалося поступове падіння кількості і вакансій, і резюме. Оскільки кількість вакансій знижувалася швидше, то середня кількість резюме на одну вакансію зросла з двох до трьох.

За даними Державної служби зайнятості, у березні кількість зареєстрованих безробітних в Україні зросла на 22% порівняно з цим же періодом 2019 року.