На Дніпропетровщині триває активна підготовка до прийняття рішень по встановленню місцевих податків та зборів органами місцевого самоврядування

Дата публікації:15 травня 2020 р.

Нагадаємо, рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня рокущо передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період).

Одним з принципів податкового законодавства України є принцип стабільності – зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки.

Таким чином, прийняття рішень про встановлення місцевих податків та зборів на 2021 рік, після встановленого законодавством строку, буде порушенням вимог чинного законодавства України.

Зважаючи на це, найвідповідальніші ОМС та ОТГ, які мають на меті вчасно прийняти рішення про місцеві податки і збори, вже направили до Державної регуляторної свої проекти регуляторних актів та отримали пропозиції щодо їх удосконалення.

Такі регулятори мають час виправити помилки, які допускають при розробці, як проектів рішень, в яких установлюють фіксовані ставки податків, так і аналізів регуляторного впливу, в яких обґрунтовується необхідність встановлення цих ставок, рахуються витрати, яких зазнають суб’єкти господарської діяльності та громадяни у наступному році, а також прогнозується ситуація щодо поповнення місцевих бюджетів.

Під час підготовки проектів регуляторних актів щодо встановлення ставок місцевих податків та зборів, не зважаючи на карантинні обмеження, розробники мають можливість отримати методичну допомогу, яка постійно надається Сектором ДРС у Дніпропетровській області шляхом телефонних консультацій та щоденного спілкування по електронній пошті. Представники ОМС можуть надсилати свої запитання на електронну пошту Сектору, на які отримають обґрунтовані відповіді з посиланням на норми чинного законодавства та зразками якісних проектів регуляторних актів.