До кінця року перейти на КВЕД-2010 повинні майже 1,4 мільйона суб’єктів господарювання

Дата публікації:17 грудня 2013 р.

Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) нагадує, що 31 грудня 2013 року втрачає чинність національний класифікатор ДК 009:2005 «Класифікація економічних видів діяльності» (КВЕД-2005). Чинність його до зазначеного терміну було подовжено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 07. 02. 2013 р. №113, пише «Урядовий кур’єр».

Нині Укрдержреєстр закликає суб’єктів господарювання не зволікати і активніше звертатися до нього щодо переходу на новий національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД-2010). Тут зауважують, що такі зміни проводяться для гармонізації вітчизняної бази зі статистичною класифікацією видів економічної діяльності Європейського Союзу. Цю класифікацію використовують у статистичних дослідженнях, у системі оподаткування, страхування тощо, вона дає змогу конкретніше аналізувати економічну діяльність країни. Тож наші статистичні дані та дослідження розвитку економіки узгоджуватимуться з європейськими.

Не обтяжливо для підприємців

Важливо вчасно перейти на КВЕД-2010, адже коди видів діяльності зазначають суб’єкти у звітах, що їх подають до органів статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду тощо.

Як зазначають в Укрдержреєстрі, порядок узгодження кодів видів діяльності юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців із КВЕД-2010 дуже простий.

Його умовно можна поділити на такі чотири етапи. Спочатку фізособа — підприємець чи юрособа (їхні представники) подають державному реєстраторові (далі — ДР) пакет документів. Потім ДР вносить відповідний запис щодо особи до Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб — підприємців. Тоді відомості з цього реєстру отримують органи доходів і зборів, Пенсійного фонду та статистики в порядку взаємодії суб’єктів інформаційного обміну. І наостанок — відображаються в реєстрах зазначених органів змінені коди щодо особи.

Отже, суб’єкти господарювання повинні лише надати необхідні документи, а всі наступні дії проведе ДР.