Пенсійний фонд України

Пенсійний фонд України


Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення.

Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України (далі - Міністерство), іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України та Міністра.


Контакти:

 
Назва управління, юридична адреса Контактні телефони
Відділ обслуговування громадян №12 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (Довгинцівський район)
50086, вулиця Ярослава Мудрого буд. 85А
Приймальня громадян       
Приймальня начальника    (056) 494-71-51
Відділ обслуговування громадян №13 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (Інгулецький район)
50026, проспект Південний буд. 1
Приймальня громадян       
Приймальня начальника    (098) 613-20-87
Відділ обслуговування громадян №14 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (Металургійний район)
50065, вулиця Степана Тільги буд. 20
Приймальня громадян        94-71-54
Приймальня начальника    (068) 891-88-80
Відділ обслуговування громадян №16 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (Покровський район)
50096, вулиця Ватутіна буд. 37В
Приймальня громадян        (067) 626-24-52
Приймальня начальника    
Відділ обслуговування громадян №17 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (Тернівський район)
50082, вулиця Сергія Колачевського буд. 133
Приймальня громадян       
Приймальня начальника    (067) 626-24-53
Відділ обслуговування громадян №18 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (Саксаганський район)
50042, вулиця Покровська буд. 17А
Приймальня громадян        65-47-34
Приймальня начальника    (067) 501-85-97
Відділ обслуговування громадян №19 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (Центрально-Міський район)
50024, вулиця Петра Калнишевського буд. 1А
Приймальня громадян       
Приймальня начальника    (067) 501-82-93
Контактні телефони в головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області: (056) 31 75 10, 31 75 89

Веб-портал електронних послуг

Веб-портал розроблено Пенсійним фондом України для покращення якості та оперативності обслуговування громадян.
Адреса веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України: portal.pfu.gov.ua
Для того, щоб стати користувачем електронних послуг, достатньо один раз звернутися до територіального управління Пенсійного фонду України за місцем реєстрації із заявою, та отримати реєстраційний код відповідно до паспортних даних та ідентифікаційного номеру.
Для завершення реєстрації необхідно зайти через мережу Інтернет за адресою веб-порталу Пенсійного фонду України та заповнити відповідні дані користувача. Таким чином буде завершено реєстрацію на веб-порталі та надано доступ до «особистого кабінету» користувача.
І з цього моменту в будь-який час, маючи доступ до мережі Інтернет (без відвідування територіальних управлінь Пенсійного фонду) працююча особа має можливість ознайомитись зі своїми індивідуальними даними щодо заробітної плати та страхового стажу. Пенсіонер має можливість переглянути особисті пенсійні виплати. Крім цього, кожен громадянин через веб-портал може звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду із заявою чи скаргою."
Для власника електронного цифрового підпису доступна он-лайн реєстрація за допомогою ключа ЕЦП.
Ключ ЕЦП знаходиться на будь-якому носії (наприклад, флешка чи жорсткий диск комп'ютера) або на електронному пенсійному посвідченні (ЕПП).


Пенсійний фонд інформує

В зв”язку з набранням чинності Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв”язку з проведенням адміністративної реформи” функції з адміністрування єдиного соціального внеску передані органам доходів та зборів. Враховуючи вищєвикладене рекомендуємо за інформацією щодо поетапного проходження процедури відкриття об”єктів бізнесу звертатися до державної податкової інспекції.


Функції Пенсійного фонду

Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань:

 1. забезпечують додержання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, вимог актів законодавства про пенсійне забезпечення;
 2. забезпечують надходження від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших коштів, ведення обліку їх надходжень відповідно до законодавства;
 3. планують доходи та видатки коштів управлінь Фонду, у межах своєї компетенції забезпечують виконання бюджету Фонду;
 4. забезпечують ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, своєчасне внесення відомостей до нього та їх використання, контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб, проведення аналізу даних реєстру щодо недостовірних відомостей про застрахованих осіб та автоматизовану обробку інформації;
 5. призначають (здійснюють перерахунок) і виплачують пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інші виплати відповідно до законодавства;
 6. забезпечують своєчасне та в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством;
 7. забезпечують в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції та контролюють їх виконання в управліннях;
 8. забезпечують доступ до публічної інформації, що перебуває у володінні управлінь Фонду, тощо.

Права Пенсійного фонду та його територіальних органів

Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право:

 1. залучати вчених, спеціалістів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій до розгляду питань, що належать до їх компетенції;
 2. скликати наради, утворювати комісії та робочі групи, проводити семінари з питань, що належать до їх компетенції;
 3. вилучати у підприємств, установ, організацій і окремих осіб копії документів, що підтверджують заниження розміру заробітної плати (доходу) та інших виплат, на які нараховують внески; вимагати від платників єдиного внеску інформацію щодо недостовірних відомостей про застрахованих осіб та усунення цих порушень;
 4. інші права, передбачені законодавством.

Обов’язки Пенсійного фонду та його територіальних органів

Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов’язані:

 1. надавати на безоплатній основі інформацію з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру органам доходів і зборів, фондам загальнообов’язкового державного соціального страхування, органам праці та соціального захисту в порядку, визначеному Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади.
 2. забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру;
 3. надавати консультації з питань ведення Реєстру застрахованих осіб включаючи питання заповнення таблиць 5-9 додатку 4, всіх таблиць додатку 5, додатку 6 та додатку 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску.
 4. здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру;
 5. надавати безоплатно на вимогу застрахованих осіб інформацію, що міститься на їх персональних облікових картках у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру.Новини

всі »
2 грудня 2021 р.

Набув чинності Закон про зміну місця реєстрації онлайн

детально »

2 грудня 2021 р.

Відтепер довідку з реєстру речових прав на нерухоме майно можна отримати онлайн на порталі Дія

детально »

2 грудня 2021 р.

«єПідтримка»: як працюватиме програма цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину

детально »

2 грудня 2021 р.

Здійснити перехід на спрощену систему оподаткування можна лише раз на рік

детально »

1 грудня 2021 р.

Уряд затвердив план державних статистичних спостережень на 2022 рік

детально »