Стаємо на облік до: Служби зайнятості

Відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, Законом України «Про зайнятість населення», Кодексом законів про працю України, Господарським та Цивільним кодексами України, Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", іншими актами законодавства.

Відповідно до чинного законодавства про зайнятість служба зайнятості м. Кривого Рогу надає комплекс соціальних послуг у сприянні зайнятості населення особам, що звертаються до служби зайнятості, з працевлаштування, професійної орієнтації та професійної перепідготовки, тимчасової зайнятості шляхом участі в громадських роботах, організації підприємницької діяльності, виплати допомоги по безробіттю з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на час пошуку роботи.


Контакти:

 
Назва Адреса Телефон
Криворізький міськрайонний центр зайнятості 50071, вулиця Космонавтів буд. 1 470-10-60

Служба зайнятості інформує:

Якщо Ви не маєте роботи, але відчуваєте у себе задатки підприємця - зверніться до державної служби зайнятості за місцем свого перебування, де Вам допоможуть у започаткуванні власної справи.

Безробітним, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв'язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їх бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності.

У першу чергу, це залучення осіб, які бажають започаткувати власну справу, до різнопланових інформаційних та тематичних семінарів, де вони можуть отримати інформацію з питань самозайнятості, вибору перспективного виду діяльності для конкретного регіону, інформацію про дії, які варто здійснити для започаткування власної справи. До проведення таких семінарів запрошуються представники територіальних органів Державної податкової служби України, управлінь юстиції, Пенсійного Фонду України та інших.

Усі громадяни, які виявляють бажання розпочати власний бізнес, можуть проходити професійне діагностичне обстеження щодо можливостей відкриття власної справи.

З метою набуття теоретичних знань з основ обліку та оподаткування діяльності малого підприємництва, мікроекономічних питань, маркетингу, менеджменту та практичних вмінь щодо бізнес-планування бажаючим відкрити власну справу рекомендується навчання на курсах з «Основ підприємницької діяльності».

Для розгляду питання щодо отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності безробітний подає до центру зайнятості заяву про виплату такої допомоги та бізнес-план. Ці документи розглядає комісія з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Остаточне рішення приймає директор центру зайнятості з урахуванням висновків комісії.

У разі прийняття позитивного рішення безробітний у визначені терміни здійснює державну реєстрацію підприємницької діяльності та подає до центру зайнятості документи, що підтверджує документально факт її реєстрації.

Перерахунок належної до виплати суми коштів допомоги по безробіттю здійснюється на особовий рахунок безробітного протягом 30 календарних днів з дня подання ним до центру зайнятості відповідних документів.

Основними напрямами організації безробітними підприємницької діяльності на сьогоднішній день є: надання побутових послуг населенню (будівництво та ремонт житлових приміщень, перукарські послуги, ремонт побутової техніки, ремонт взуття, пошиття постільної білизни, одягу, відео - та фото - послуги), а також торговельно-посередницька діяльність.

Отже, якщо ви перебуваєте в пошуку роботи, звертайтесь до служби зайнятості для отримання детальної інформації щодо можливості започаткування власної справи.

Послуги що надаються у Консалтинговому центрі Криворізького міськрайонного центру зайнятості розраховані на три категорії клієнтів:

 1. Шукачі роботи, які мають наміри щодо відкриття власної справи;
 2. Безробітні, які бажають скористатися одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності;
 3. Підприємці – початківці, з числа осіб які отримали одноразову виплату.

Для громадян які зацікавилися можливістю відкриття власної справи консалтинговий центр пропонує:

 • Інформування про послуги служби зайнятості в частині сприяння відкриттю власної справи.
 • Професійні консультації з метою виявлення нахилів до підприємництва, у тому числі із застосуванням психодіагностичних методик.
 • Консультування з питаньзаконодавства щодо державної реєстрації суб’єктів господарювання.
 • Організація навчальних семінарів з питань організації підприємницької діяльності у тому числі із залученням представників органів влади, державних структур та організацій, які за напрямами діяльності сприяють розвитку та підтримці малого і середнього підприємництва.
 • Індивідуальне консультування з питань бізнес планування.
 • Організація професійного навчання безробітних за курсом «Організація малого бізнесу» або напрямками, що передбачають самозайнятість.

Для підприємців – початківців з числа осіб, які отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю, крім зазначенихпослуг, пропонуються наступні:

 • Надання доступу до систем зв'язку й комунікацій (комп’ютер вільного доступу з підключенням до мережі Інтернет, програмне забезпечення для підготовки електронної звітності, засоби друку та копіювання документів)
 • Консультування із залученням спеціалістів державних установ, з питань:
  • законодавства щодо державної реєстрації суб’єктів господарювання;
  • податкового законодавства;
  • ведення документів, що супроводжують діяльність приватного підприємця;
  • відкриття рахунків у банківських установах
  • пошуку підбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин;
  • отримання фінансової підтримки;
 • Організація навчальних семінарів для підприємців-початківців з участю представників підприємств, установ та організацій, які за напрямами діяльності сприяють розвитку та підтримці малого підприємництва;
 • Надання консультацій та юридичної допомоги з питань підприємницької діяльності та бухгалтерського обліку 
 • Сприяння у пошуку контрагентів з числа клієнтів бізнес-консалтингового центру;
 • Допомога у підготовці до проведення переговорів з контрагентами;
 • Сприяння у поширенні інформації про діяльність фізичної особи – підприємця.
 • Сприяння у підборі персоналу.